Сервісний центр
TiRex
Сервісний центр
Каталог товарів

Внутрішні HDD

Фільтри

Для того, щоб зберегти файли, відео, додатки, ігри та іншу інформацію на лептопі можна встановити такі комплектуючі: SSD (твердотільний накопичувач) чи HDD. Другий варіант відмінно підходить для тих, кому потрібно зберігати великий обсяг інформації (наприклад, графічним редакторам, геймерам, фотографам).

Придбати надійний жорсткий диск для ноутбука за доступною ціною можна в магазині техніки «Tirex» у Сумах чи оформити замовлення на сайті – здійснюємо доставку товарів транспортними службами до будь-якого куточка України. У нашому каталозі представлено моделі різних характеристик від перевірених виробників. Не можете визначитися із потрібним варіантом та бажаєте отримати зрозумілу консультацію? Зверніться до наших менеджерів – вам обов’язково допоможуть зробити вірний вибір, а наші майстри сервісного центру встановлять деталь до вашого ноутбука.

Особливості та характеристики HDD для ноутбука

Даний накопичувач пам’яті складається із деталей, які рухаються. Встановлені внутрішні пластини мають магнітне спрямування та здійснюють 5400, 7200 та, навіть, 1000 обертів за хвилину. Чим більше таких дій за хвилину здатний пристрій здійснити, тим швидше він опрацьовуватиме інформацію. Вбудована голівка виконує функції зчитування, видалення даних з магнітних дисків. Така конструкція видає певний шум, за який дані комплектуючі прозвали «вінчестерами».

Характеристики жорсткого диску:

  • Обсяг. Дані пристрої славляться ємністю, адже дозволяють зберігати безліч файлів та необхідних програм, документів. 500 Гб - 1 ТБ цілком достатньо для роботи, завантаження власних фотографій. 1-2 ТБ – це сотні годин відеофайлів у хорошому форматі. 4 ТБ – найбільший об’єм внутрішнього HDD.
  • Типорозмір. Внутрішні диски мають невеликі габарити, представлені на ринку в форм-факторі 2.5 дюйми. Такі параметри впливають на максимальний допустимий обсяг, але завдяки компактності підходять навіть для невеликих девайсів. Існують також зовнішні вінчестери у типорозмірі 3.5 дюйми.
  • Енергоспоживання. Конструкція пристрою побудована так, що споживає кілька Вт. Це впливає на обсяги роботи ноутбука в автономному режимі.
  • Швидкість зчитування даних. Вона становить 60-200 мб/с.

SSD чи HDD: який обрати

Дані накопичувачі створені для збереження та відтворення інформації. Твердотільний диск відзначається високою швидкістю відгуку, миттєво відкриває необхідні файли та програми. Ви помічали, як при запуску ноутбука потрібно чекати до хвилини, поки система завантажиться? Наявність SSD відтворює процес швидко – до 10 секунд. Але дана деталь не здатна зберігати на лептопі велику кількість файлів, даних, на відміну від HDD. Хоча продуктивність жорсткого диска менша, та він здатний відтворювати великі масиви інформації та відзначається більшою ємністю. Для людей, яким потрібно зберігати файли саме на ноуті – це кращий варіант.

Відзначимо, що вінчестер залежний від переміщення, адже рухомі елементи можна легко пошкодити. Везти девайс з такою начинкою в авто чи носити з собою в сумці ми не радимо, щоб не довелося витрачати гроші на придбання новенького пристрою. SSD ж – це суцільна конструкція, яка не боїться переміщень.