Оперативна пам’ять для ноутбука – це один із основних та головних комплектуючих, від якого залежить загальна продуктивність роботи, можливість одночасного запуску потрібних програм, ігор без зависань та довгого очікування. Від її параметрів залежить кількість та якість виконуваних процесів, плавність графіки в іграх. Ця розумна деталь зберігає всі виконувані дані, фонові програми, додатки.
Її вибір для новачка є непростою справою. Важливо розуміти, завдання якої складності має виконувати обчислювальна машина та в якому темпі, щоб визначитися із потрібним варіантом.
У магазині техніки «Tirex» у Сумах ви можете придбати RAM для ноутбука з різними характеристиками під власні потреби. Із наявними позиціями та цінами можна ознайомитися на нашому сайті і зробити замовлення – доставляємо товар по всій Україні транспортними службами.
Як обрати ОЗУ для ноутбука?
Для стабільного виконання різноманітних задач варто подбати про наявність даної деталі з підходящими параметрами, про які йтиме мова у даній статті.
Оперативка представлена у форм-факторі SO-DIMM та за свою історію пройшла 5 поколінь:
- DDR та DDR 2 – найперші створені варіанти, зустрічаються у найстаріших лептопах.
- DDR 3 – найбільш затребувана модель, яку цінують за співвідношення ціни та працездатності. Для сучасних завдань, особливо із апгрейдом інших внутрішніх елементів її цілком достатньо.
- DDR 4 – просунута модель, відзначається швидкістю, енергоефективністю та можливістю встановлення більших об’ємів.
- DDR 5 – найновіший та недешевий варіант, з новими розробками, що гарантують високу швидкість та надзвичайну працездатність.
Параметри оперативної пам’яті
- Об’єм. Від його показника залежить кількість файлів, які зможуть зберігатися. У ноутбуці є максимум два слоти для встановлення даної деталі, тому обсяги пам’яті обмежені. На сьогодні 4 Гб – це мінімум для сучасного користувача. Для запуску месенджерів, серфінгу в інтернеті, фільмів, музики. Якщо плануєте одночасно відкривати безліч додатків, все ж можливе невелике підвисання. Для запуску ігор та відмінного відгуку інших програм плануйте 8-16 Гб. 32 Гб зроблять з вашого помічника справжнього монстра.
- Таймінг. З цим усе просто – чим він менший, тим краще, тим швидше відкриватимуться необхідні програми. Таймінг показує який відрізок часу проходить між подачею завдання та відгуком на неї.
- Тактова частота. Вказує на число циклів, які ОЗУ може здійснити за секунду. Чим більша їх кількість, тим з більшим об’ємом даних деталь впорається. В цьому питанні важливий тандем із материнкою. Якщо вона підтримує RAM із частотою 1600 МГц, а ви встановлюєте оперативкою із вищим показником, то все одно вона працюватиме тільки на цьому показнику.
Якщо ви плануєте запуск складних ігор, подбайте додатково про надійну систему охолодження, яка вбереже ваш пристрій від перегріву. Зверніть увагу і на сумісність ОЗУ із материнською платою.